צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

עקירת עצי פרי

מתחת תוכלו לקרוא מתי יש צורך בעקירת עצי פרי, כמה זה עולה, כיצד זה מתבצע, נשתף אתכם בטיפים חיוניים לפני ביצוע פעולה זו וגם איך תוכלו לאתר עוקר עצים בחינם ובמהירות דרך פורטל גיזום בישראל - קדימה, התחלנו.

באילו מקרים יש צורך בעקירת עץ פרי?

עקירת עצי פרי תתרחש במקרים מסויימים עקב בנייה, סכנה לציבור, שידרוג של חצר הבית או בגלל אלרגיות של הסובבים לו:

 • עקירת עץ פרי לצורך בניה - עם התרחבות האוכלוסייה, הצורך בבניית כבישים, בניינים ומוסדות גדלה ועל כן, קורים מקרים בהם יש צורך בעקירת עצי פרי שמצויים באזורי בנייה מתוכננים. 
   
 • עקירת עצי פרי עקב סכנה - קיימים עצי פרי שגדלים בצורה שאינה תקינה ועשויים להוות סכנה לציבור בעת רוחות וגשם. גם במקרים בהם מדובר בעץ פרי חולה שעשוי להדביק את העצים הסמוכים לו.
   
 • שינויים דקורטיביים - "האם מותר לעקור עץ פרי בגינה שלי?" - זו שאלה שנשאלת ע"י רבים לא פעם ולכן חשוב לנו להבהיר: גם במקרים בהם מדובר בעץ המצוי בגינה שלכם ואתם מעוניינים להזיזו לשטח אחר כדי לחדש את מראה הגינה או לשנות אותה, דעו שתוכלו לעשות זאת רק באישור של פקיד היערות המקומי של עירכם. אם מדובר על עץ צעיר שגובהו נמוך מ-2 מטרים, תוכלו לעקור אותו באופן ספונטני ללא אישור מיוחד.
   
 • עקירת עץ פרי בגלל בריאות - יש מקרים בהם אנשים הגרים בסביבת העץ חווים אלרגיות קשות בגלל פירות וריחות העץ ולכן כשזה קורה, לרוב פקידי יערות מאשרים לעקור את עץ הפרי לשטח מחייה אחר.

 

עקירת עץ פרי

כמה עולה עקירת עצי פרי?

מחיר עקירת עצי פרי נע בין 800 - 3,000 ש"ח. המחיר צפוי להשתנות בהתאם לעובי הגזה, עומק השורשים ומורכבות הגישה אל העץ.

 

מחיר ממוצע לעקירת עץ פרי

מחיר ממוצע לעקירת עץ פרי: 1900 ₪

טווח מחיר גבוה 3000 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

האם מותר לעקור עץ פרי בגינה?

עקירת כל עץ, בין אם הוא פרי, עץ מוגן או מבוגר, תהה מחוייבת באישור מפקיד היערות האזורי וזאת בין אם מדובר בעץ המצוי ברחוב או בשטח הפרטי שלכם. עקירת עץ פרי ללא אישור מפקיד היערות תגרור קנס כספי גבוה.

כיצד מתבצעת עקירת עצי פרי?

עקירת עצי פרי מושפעת ממצבו של העץ: האם הוא בריא או חולה. נציג את שתי הדרכים מתחת:

 • עקירת עץ פרי חולה - עקירת עצי פרי חולים תתבצע תחילה בגיזום העץ, באמצעות סנפלינג או מנוף, אח"כ כריתת הגזע והענפים ובסוף תתבצע פעולה לכרסום של שורשי העץ, שבה בעל המקצוע עוקר את השורשים עד להעלמת כל זכר לעץ שנעקר.
   
 • עקירת עץ פרי בריא - במידה ועל עוקר העצים לעקור עץ פרי בריא לצורך העתקה שלו, העבודה תתבצע ביתר עדינות כדי לא לפגוע לרעה בעץ. תחילה הוא יחפר סביב העץ עד לחשיפת כל שורשיו, לאחר מכן, הוא יקשור את העץ למנוף, שירים את העץ בשלמותו למשאית הובלה למקום המחייה החדש של העץ. 

מי אחראי על פינוי הגזם לאחר עקירת עץ פרי?

מי שאחראי לפנות את העץ לאחר עקירתו יהיה עוקר העצים שביצע את העבודה. חשוב לציין שהיבט הפינוי מתחלק לכמה מישורים ובהתאם לסיבת העקירה: 

 • עקירת עץ פרי חולה - אם מדובר על עקירת עץ פרי חולה שלא ניתן להציל, יצטרך עוקר העצים לפנות את שאריות העץ שעקר לאזור שהוגדר לצורך פינוי גזם ע"י הרשות המקומית. אם לא קיים שטח כזה בקירבת העץ שנעקר, יהיה על בעל המקצוע להוביל אותו למוקד פינוי מחוץ לאזורכם, דבר שייקר את עלות העבודה כולה בסביבות ה - 1,000 ש"ח. 
   
 • עקירת עץ פרי בריא - אם מדובר בעקירת עץ פרי בריא, עוקר העצים יוכל להוביל את העץ שעקר לאזור המחייה החדש שלו, תוך שהוא גם אחראי לשתול את העץ בצורה תקינה מחדש.

טיפים חשובים לפני ביצוע עקירת עצי פרי

יש כמה דברים שחשוב שתקחו בחשבון לפני שאתם בוחרים להסתייע בעוקר עצים מוסמך:

 • מחיר עקירת עץ פרי - עקירת עצי פרי היא פעולה שאינה זולה ביכלל כפי שכבר קראתם ועל כן, במידה ומדובר על עץ חולה נסו לטפל בו קודם לכן, במידה והטיפול לא צלח והעץ לא בר טיפול - נמליץ על כריתת העץ, הנחשבת זולה יותר.
   
 • העתקת העץ - במידה ומדובר על עץ בריא שאתם מעוניינים להעתיק למקום אחר, יהיה עליכם לוודא שפעולת השתילה המחודשת מתבצעת בצורה תקינה, כי אם העץ ימות בגלל שתילה לקוייה - אתם תהיו בבעיה. במקרים בהם אינכם מעוניינים לבזבז זמן על קבלת אישור מפקיד היערות, תוכלו לפרסם את העץ למכירה עבור רוכשים פוטנציאלים ובתנאי שישלמו על עלות העקירה של העץ, כך האחריות על העתקת העץ תוסר מכם.
   
 • גיזום עץ הפרי - אם הסיבה שבגינה אתם מעוניינים לעקור את עץ הפרי שלכם היא בגלל צורת הצמיחה שלו - דעו שבעזרת גוזם עצים מוסמך ניתן לפתור את הבעיה. קיימים מקרים בהם עצי פרי לא צומחים בצורה תקינה בגלל הזנחה או גיזום שנעשה בצורה לקוייה בעבר והדבר בהחלט ניתן לפיתרון מבלי שתעקרו את העץ.
   
 • שינוי מקום מרצונכם - אם לאחר עקירת עץ הפרי שלכם תרצו להעביר אותו למקום אחר בגינה, נמליץ להמנע מכך ופשוט לשתול בשטח האחר עץ חדש, מפני שהעתקת עץ יכולה להיות מורכבת והעץ לא תמיד מצליח להסתגל בקלות לסביבה החדשה.
   
 • פינוי גזם העץ - לאחר עקירת העץ, יהיה על עוקר העצים לפנות את שאריות הגזם שלו או את העץ כולו (במידה והוא לא מיועד לשתילה מחודשת) לאזור המוגדר לכך. לפני שאתם מתאמים מול הקורת, בררו מול הרשות המקומית שלכם באילו ימים העירייה מפנה את שאריות הגזם והיכן נקודות האיסוף מצויות. בעל המקצוע שתזמינו יוכל להוביל את הגזם בחינם במידה ונקודת האיסוף נמצאת בקרבתכם. במידה ולא, קחו בחשבון שהדבר עשוי לייקר את עלות העבודה הסופית.
   
 • עקירת עץ פרי - רק ע"י עוקר עצים מוסמך - חשוב שתדעו שעקירת עצי פרי הינה מורכבת ויכולה להיות מסוכנת כשהיא לא מבוצעת בצורה הנכונה. דרך פורטל גיזום בישראל תוכלו לאתר עוקרי עצים מוסמכים באזור מגוריכם, ביניהם תוכלו להשוות במחירי העבודה ולברר מידע נוסף על כיצד היא מתבצעת.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

מה אומרת ההלכה בנושא עקירת עצי פרי?

עקירת עצי פרי אינה נתמכת בהלכה כל עוד מדובר בעץ שמספק פירות בכמות מספקת. אם מדובר בעץ פרי זקן שהחל להמעיט בפירותיו - ההלכה מרשה לעקור אותו בתנאי שהעץ מניב פחות מ- 1,200 ק"ג פירות בשנה, או בעץ זית שמניב פחות מ - 250 גרם זיתים בשנה.