צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

כריתת עץ זית

בעמוד שלפניכם תוכלו לראות מתי מותר לכרות עץ זית, איך מתבצעת הכריתה, מה המחיר וגם לערוך השוואת מחירים.

מתי נכרות עץ זית?

מפני שעץ הזית נחשב לעץ מוגן ניתן לבצע עקירה שלו למקום אחר אך במידה ודבר זה אינו אפשרי הנה כמה מקרים אפשריים של כריתת עץ זית:

 • עץ זית חולה - מצבים הנגרמים לעץ עקב הזנחה מתמשכת והתפשטות של מזיקים אחרים כגון טרמיטים, במקרים בהם עץ הזית רקוב מהשורש ואינו יציב וכאשר עשוי להוות סכנה לעוברי דרך עקב קריסה.
   
 • חסימת גישה - במידה ועץ הזית חוסם גישה לבית, איזור חניה, שטח חירום וכו' ואין יכולת לבצע העתקה לעץ זית מהאיזור הנוכחי לאיזור אחר ע"י עקירתו - יש לקבל אישור מטעם פקיד היערות האחראי באיזור של העץ הנ"ל.
 • שטח בנייה - כאשר יש צורך בפינוי שטח לצורכי בנייה.
   
 • לצורך שינויי נוי בגינה שלכם - מותר לאדם לכרות עץ זית בשטח פרטי ששייך לו על מנת לאפשר לאפשר שינוי מטעמי נראות בגינה שלו

 

כריתת עץ זית

איך כורתים עץ זית?

כריתת עץ זית הינה פעולת פשוטה בהשוואה לכריתת עץ אקליפטוס לדוגמה מפני שמדובר לרוב בעץ קטן שלא דורש ציוד מורכב כמו מנוף או היערכות לגובה מבחינה ביטוחית. מה שכן יש צורך לשים עליו דגש במידה ומדובר בעץ זית גדול יש לאבטח את האיזור מפני אנשים לפני תחילת התהליך ופעולת הכריתה נעשית בהדרגה מקיצוץ הענפים לכיוון הגזע עצמו ועד לגובה של בין 30 עד - 40 ס"מ מגובה הקרקע.

 

במידה והנכם מעוניינים להוריד גם את שורשי עץ הזית ניתן לעשות זאת באמצעות הליך הנקרא כרסום שורשים (יש לקחת בחשבון כי לפעולה זו תתווסף עלות נפרדת לעלות הכריתה) לאחר מכן יש לדאוג לפינוי שאריות העץ ע"י הרשות המקומית בחינם או ע"י הכורת עצמו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124


>>>אולי יעניין אתכם גם עיצוב עץ זית

השוואה בין כורתים בישראל

מתלבטים איך ולמי כדאי לפנות בנושא כריתת עץ הזית באיזורכם? דרך פורטל גיזום בישראל תוכלו לקבל עד 3 כורתים מומלצים ומוסמכים שיבצעו את ההליך בדרך הקצרה והמשתלמת ביותר עבורכם. לכם נשאר רק להשאיר פרטים ולהתחיל להשוות ולחסוך.

מה המחיר של כריתת עץ זית?

כשמדובר בכריתת עץ הזית מדובר לרוב בעץ קטן ולכן מחיר כריתתו נע בין 300- 700 ש"ח ויש לקחת בחשבון שהעלות הסופית נקבעת ע"י הכורת עצמו ורק לאחר אישור מטעם פקיד היערות. כמו כן, מחיר כריתת עץ זית עשוי להשתנות בין כורת אחד לשני לכן מולץ לברר כבר אודות המחיר בשיחת הטלפון.

 

 

מחיר כריתת עץ זית בממוצע

מחיר כריתת עץ זית בממוצע: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מה אומר חוק כריתת עצים בישראל?

 חוק כריתת עצים  אוסר על כריתת עצים מוגנים - הכוונה לכל עץ מבוגר בשטחי ישראל ואי עמידה בחוק זה מביא לקנס כספי גבוה ללקוח ולכורת שביצע את העבודה ונוסף לכך ירשם לשניים תיק פלילי במשטרה. לכן לפני שאתם חושבים לעבור על החוק דעו כי לא רק הכורת עצמו עשוי להסתבך אלא גם אתם ולכן על מנת להימנע מכך אלו סוגי העצים שאין לכרות ללא אישור:

 •  עץ בוגר - עץ אשר גובהו 2 מטרים מהקרקע ועובי הגזע שלו הוא 10 מטרים לפחות.
   
 • עץ מוגן - כל עץ שנרשם כמוגן ע"י הרשות כגון : עץ זית, אקליפטוס וכד'.

ניתן לבצע כריתת עץ על אף הפרמטרים הנ"ל רק כאשר אתם מחזיקים אישור לכך מפקיד היערות העירוני.

שאלות ותשובות על כריתת עץ זית

מי רשאי לכרות עץ זית?

מי שמוסמך לכרות עץ זית הוא כורת עצים מוסמך או אדם העוסק בגינון ומתמחה בעבודה מסוג זה.


כיצד ניתן להשיג אישור על כריתת עץ זית?

ניתן למלא טופס באתר של קק"ל ולהגיש לפקיד היערות המקומי שיאשר זאת. אישור בקשה עשוי לקחת כמה שבועות. הסיבה לאורך זמן זה היא על מנת לאפשר למי שמתנגד לכריתת העץ להגיש את התנגדותו.


מה החוק אומר לגבי כריתת עץ זית בבית משותף?

החוק אומר שמותר לאדם לבקש אישור לכריתת עץ זית של שכנו כל עוד הוא מוכיח שהעץ מהווה הפרעה ממשית עבורו ואחרי שביקש מהשכן לטפל בבעיה והשכן לא נענה - מותר יהיה לאדם זה להגיש בקשה לפקיד היערות באזורו בעבור כריתת העץ