צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

כריתת עצים

אם הגעתם למסקנה שהגיעה העת לכרות עץ, כדאי שתדעו שיש חוקים ברורים בנושא, שעליכם להכיר. המשיכו לקרוא ותוכלו לגלות כמה עולה כריתת עצים בבית פרטי, האם הפעולה מצריכה אישורים ומי רשאי לכרות עץ מסוכן ועוד. לאחר מכן, תוכלו לבצע השוואת מחירים בין מספר כורתים באזורכם, מה שיבטיח חיסכון בעלויות.

כריתת עצים בבית פרטי במחיר זול

כריתת עצים בגינה פרטית היא פעולה מבוקשת למדי. בהמשך נרחיב על הסיבות לכריתת העץ אך כבר בשלב זה נציין כי אם אתם מחפשים כורת מיומן שיבצע אצלכם את עבודת הכריתה, תוכלו למצוא אצלנו כורתים מומלצים (מכל רחבי הארץ) אשר מספקים שירותי כריתת עצים בבית פרטי במחירים נהדרים. אנו מאפשרים לכם לקבל מספר הצעות מחיר שונות, מה שעוזר להכיר את מחירי השוק ומאפשר לבצע סקר שוק קצר בין הכורתים.

 

כריתת עצים

מחירון כריתת עצים מעודכן לשנת 2024

כמה עולה לכרות עץ? המחיר מושפע ממגוון משתנים ולכן קשה לספק מחיר אחד. להלן מחירון כריתת עצים המציג דוגמאות לעלויות. זכרו כי כל כורת רשאי בסופו של דבר לתמחר את עבודות כפי שהוא מוצא לנכון ולכן יש לבדוק את העלות לפני הזמנת השירות.

 

מחירון כריתת עצים לפי גודל העץ:

כריתה של עץ קטן תהיה זולה יותר מכריתה של עץ בינוני או עץ בוגר. להלן השינוי במחיר בהתאם לגודל העץ.

גודל העץ ועלות העבודה המשוערת

מחיר כריתת עץ קטן

מתייחס לעצים בגובה של עד 6 מטר.


300 - 700 ש"ח
כמה עולה לכרות עץ בינוני?

עצים שגובהם הוא 7 עד 10 מטר.


700 - 1,500 ש"ח
מחיר לכריתת עצים גדולים

מתייחס לעצים גבוהים - 10 מטר ומעלה.


1,500 - 5,000 ש"ח

הדפס מחירון

 

מחירון כריתת עצים לפי סוג העץ:

מאחר ולכרות העצים חשוב לדעת איזה עץ יש אצלכם, כדאי שתכירו גם את העלויות בעבור כריתת עצים, תוך התייחסות אל סוג העץ עצמו.

סוג העץ ועלות העבודה המשוערת

מחיר לכריתת עץ דקל

כריתת עצי דקל שגובהם הוא 2 מטר לכל היותר.


800 - 1,500 ש"ח
כמה יעלה לכרות עץ אזדרכת?

עץ בינוני בגובה 9 מטר.


1,000 - 1,500 ש"ח
עלות כריתת עץ אקליפטוס

כריתת עץ אקליפטוס בוגר בגובה 12 מטר.


2,000 - 5,000 ש"ח
מחיר לכריתה של עץ פיקוס

מתייחס לכריתת עץ בגובה 15 מטר.


3,500 - 4,500 ש"ח

הדפס מחירון

 

מחירון כריתת עצים לפי שיטת הכריתה:

כריתת עצים מהחלק התחתון של העץ היא הזולה ביותר, בעוד השימוש במנוף לצורך הכריתה מייקר את המחיר. להלן פירוט של העלויות לפי שיטת הכריתה.

שיטת הכריתה ועלות העבודה המשוערת

עלות כריתת עץ מלמטה

כריתה באמצעות מסור שרשרת חזק.


300 - 1,500 ש"ח
כריתה של עץ בטיפוס

טיפוס על העץ וכריתה הדרגתית של הגזע והענפים.


1,000 - 1,800 ש"ח
תוספת בעבור השכרת מנוף

העלות יורדת לאחר השעתיים הראשונות.


400 - 500 ש"ח לשעה

הדפס מחירון

 

>>> תוספת בעבור קשירת ענפים בעת כריתת העץ מכפילה את המחיר המוצג.

מה משפיע על מחיר כריתת עץ?

אז מה הם הגורמים אשר משפיעים על עלות כריתת עץ? מבדיקות שערכנו בין כורתים מכל רחבי הארץ, עולה כי הפרמטרים הבולטים אשר נלקחים בחשבון בעת תמחור עבודת כריתה הם:

 

נוחות הגישה: אם מדובר בעץ אשר נמצא בסמוך לעצים אחרים, בחלק פינתי בגינה אשר מוקף באלמנטים שונים כמו תאורת גינה, ממטרות, צמחייה סבוכה או כל דבר אחר, הדבר עשוי להקשות על הכורת לבצע את העבודה ובסופו של דבר עשוי לייקר את עלות השירות.

 

שיטת הכריתה הנבחרת: ישנן מספר שיטות שונות בהן משתמשים בתהליך הכריתה. השיטה הזולה ביותר היא כריתה של עץ מחלקו התחתון אך היא פחות נפוצה מאחר והיא מסוכנת יותר ומתאימה בעיקר לשטחים פתוחים כמו יערות או חורשות ופחות לכריתת עצים בבית פרטי. שיטות נוספות אשר נחשבות לעדיפות הן כריתת עץ בטיפוס או כריתת עצים עם מנוף,  כאשר האופציה היקרה מביניהן היא הזמנת המנוף.

 

סוג העץ: ייתכן וכאשר תבקשו הצעת מחיר בעבור כריתת עץ, אחת מהשאלות הראשונות שישאלו אתכם תהיה - "מה סוג העץ". ישנם הבדלים במחיר כריתת עץ אחד למשנהו מאחר ויש עצים אשר קל ופשוט לכרות, בעוד ישנם עצים עבים וגבוהים אשר קשר הרבה יותר לכרות, מה שמוביל אותנו אל הסעיף הבא - מידות העץ.

 

גודל, עובי וגובה העץ: שיקול נוסף שנלקח בחשבון הוא המידות של העץ, כאשר ישנה חשיבות מכרעת לגובה שלו וגם לעובי הגזע. ככל שיהיה מדובר בעץ עבה וגבוה יותר, המחיר צפוי להתייקר. מדוע? מאחר וזמני העבודה יהיה ארוכים יותר וגם הכריתה עצמה נהפכת לקשה יותר ודורשת כלי עבודה חזקים.

 

תוספת של שירותים נלווים: עבודת הכריתה הסתיימה? מעולה. עכשיו נשאר לפנות את הגזם ואת חלקי הגזע שנכרתו מהחצר ולהוציאם אל הרחוב עצמו או אל נקודת הגזם הקרובה ביותר לביתכם. מי מבצע זאת? תלוי מה סיכמתם. בדרך כלל פינוי הגזם אל חזית הבית ברחוב תהיה כלולה במחיר אך פינוי אל נקודה מרוחקת, עשויה לייקר את העלות. שירותים נלווים נוספים הם קשירת ענפים או הזמנת מנוף.

 

זמן הכריתה המשוער: זמן הכריתה הוא פועל יוצא של כל המשתנים שצוינו עד כה - גודל העץ והעובי שלו, המיקום שלו בחצר הבית, סוג העץ וכדומה. בסופו של דבר הכורת מנסה לחשב כמה זמן יקח לו לבצע את העבודה על סמך כל הנתונים הללו ורק אז מספק לכם הצעת מחיר.

 

כורת עצים

מי רשאי לכרות עצים ומה אומר החוק?

כריתת עצים בוגרים בגינה פרטית מחייבת אישור שבלעדיו הכריתה נחשבת לעבירה פלילית גם אם נטעתם אותו בעצמכם. על מנת להשיג אישור נדרש להוריד טופס מאתר קק"ל, בו עלינו לפרט את הסיבות לכריתה, את מיקום העץ, פרטיו של מגיש הבקשה ועוד.

 

את המידע הזה יש להגיש אל פקיד היערות האחראי באזור מגוריכם לצורך בחינה של הבקשה ואישורה. כריתת העץ חייבת להתבצע על ידי כורת עצים מוסמך אשר יתחיל בעבודה רק לאחר שתציגו לו את האישור הרשמי.

 

>>> זקוקים למידע מפורט יותר? כתבנו על כל הנושא בהרחבה בעמוד המדבר על חוק כריתת עצים.

 

קראו מידע נוסף על כריתה של עצים מסוג מסוים:

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

סיבות נפוצות לכריתת עץ בשטח פרטי

מתי כורתים עצים ומה הסיבות הנפוצות ביותר לכך? שאלנו כורתי עצים מכל רחבי הארץ וריכזנו לכם את הסיבות כאן:

  • העץ חולה: כאשר פלשו מזיקים או חרקים אל תוך גזע העץ, יתכן ולא יהיה מנוס מכריתתו. סיבה נוספת לכריתת עץ חולה היא הרצון למנוע "הדבקה" של עצים נוספים בסביבתו. המזיקים עשויים לעבור מעץ לעץ ולכן נרצה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר לפני שהמזיקים יגיעו גם אל עצים נוספים.
     
  • שינוי עיצובי בגינה: לעיתים אנו מבצעים שינוי עיצובי כלשהו בגינה הפרטית במסגרת הקמה או עיצוב הגינה מחדש וברצוננו לכרות את העץ מאחר והוא ממוקם כעת בשטח בו נרצה למקם אלמנט אחר כמו דק, בריכת שחייה, צמחייה כלשהי, פרגולה או כל דבר אחר.
     
  • העץ עשוי לקרוס ומהווה סכנה: כריתת עצים מסוכנים מתבצעת כל הזמן ואם אנו סבורים כי העץ חלש ועשוי לקרוס בסופת החורף הבאה, כדאי להקדים תרופה למכה ופשוט לכרות אותו לפני שיתרחש אסון.
     
  • פינוי שטח לצורך בנייה או פיתוח: סיבה נוספת שבגינה מבצעים כריתת עץ בשטח פרטי היא כאשר השטח מיועד לפינוי לצורך בנייה של בניין גדול או כל מבנה אחר. במקרה זה, יש לבצע כריתה או עקירה של העץ ובמקרים רבים גם העתקה שלו אל מקום אחר.

 

למה לכרות עץ בשטח פרטי?
כריתת עץ חולה פלשו אליו מזיקים
שינוי עיצוב הגינה לצורך בניית דק בריכה ועוד
עץ עלול לקרוס בשביל למנוע סכנה
פינוי השטח לצורך בנייה

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

השוואת מחירים בין כורתי עצים באזורכם

מחפשים כורתי עצים מומלצים, מוסמכים ומקצועיים אשר מספקים שירות בעיר או היישוב שלכם? תנו לנו לעזור. פורטל גיזום בישראל עובד עם כורתי עצים מובילים מכל רחבי הארץ ועוזר לכם לחסוך זמן, אנרגיה וכסף. ניתן לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות מבלי להתחייב להמשך עבודה עם הכורת.

 

רשימת אזורי שירות נפוצים:

מה כוללת הצעת מחיר לכריתת עץ?

הצעת המחיר תפרט בדרך כלל מהו סוג העץ שכורתים, מה עובי הגזע, מה הגובה שלו, האם השירות כולל קשירת ענפים או פינוי הגזם ובמידה והשירות יכלול פינוי גזם - האם מדובר בפינוי קרוב (אל חזית הרחוב שממול לבית) או פינוי רחוק - אל נקודת גזם ביישוב או העיר. בנוסף תפורט שיטת הכריתה (כריתה מתחתית העץ / באמצעות טיפוס וכו') ותהיה התייחסות לתוספת מנוף סל לצורך הכריתה, במידה והדבר נדרש. חשוב לוודא האם המחיר המוצג הוא כולל מע"מ או לפני חישוב המע"מ.

 

כריתת עץ בשטח פרטי

שאלות על כריתת עצים

אתם שאלתם ואנחנו עונים - להלן כל השאלות שקיבלנו מגולשי האתר אודות כריתת עצים.

איזה עצים מותר לכרות?

מותר לכרות עצים שאינם בוגרים. מה נחשב לעץ בוגר? עץ בגובה של 1.3 לפחות שהיקפו הוא 20 ס"מ ומעלה בשטח מגורים או 10 ס"מ בכל שטח אחר.


מה אומר החוק לגבי כריתת עץ של שכן?

אסור לפגוע בעץ של השכן, למעט מקרים בהם השכן מוכיח כי העץ מהווה הפרעה של ממש ולאחר שביקש בכתב מהשכן (שהעץ ממוקם בגינתו) לטפל בבעיה והשכן לא טיפל בעניין תוך זמן סביר.


היכן משיגים רישיון לכריתת עץ?

ניתן להוריד טופס אישור כריתת עצים מאתר קק"ל, אותו ממלאים ומגישים אל פקיד היערות לצורך אישור.


האם מותר לבצע כריתת עצים ללא אישור?

כריתת עץ ללא אישור היא עבירה פלילית, גם אם מדובר על כריתה של עץ בגינה הפרטית שלכם.


מי מבצע את פעולת הכריתה?

בעל המקצוע הרלוונטי לכם הוא כורת עצים מוסמך (חלק מכנים אותו גם חוטב עצים) ולעיתים יהיה מדובר בגנן אשר מתמחה גם בעבודות כריתה, העתקת עצים וגיזום.