צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

קנס על כריתת עץ

האם יש קנס על כריתת עץ? כמה זה הקנס? מדוע אסור לכרות עץ ללא אישור? במאמר זה תוכלו לקבל מידע על איך תימנעו מלקבל קנס על כריתת עצים, מה הם האישורים הדרושים ועוד!

מתי נקבל קנס על כריתת עץ?

נתחיל מההתחלה, כריתת עץ ללא אישור הינה עבירה פלילית. כן, כן קראתם נכון. ולא רק שמדובר על עבירה פלילית, אם לא יהיה לכם כסף לשלם את הקנס על כריתת עץ, תוכלו לשבת במאסר למשך חצי שנה! קנס על כריתת עץ נקבל כאשר נכרות עץ בוגר - עץ שגובהו מעל 2 מטרים מפני הקרקע ורוחב הגזע מעל 10 ס''מ. מדידת רוחב הגזע מתבצעת 130 סנטימטרים מעל פני הקרקע.

כמה הקנס על כריתת עץ?

קנס על כריתת עץ הוא בין 7,500 - 15,000 ש''ח. כמו שכבר אמרנו, במידה ואין לכם את הכסף והיכולת לשלם את הקנס, העונש שתקבלו יהיה חצי שנה במאסר. שימו לב: הקנס הוא על עץ בודד, לכן אם עשיתם את זה על כמה עצים, תכפילו את הקנס בכמות העצים.

קנס על כריתת עצים - איך תמנעו מכך?

על מנת להימנע מקנס על כריתת עץ, הדרך היא פשוטה. כל שעליכם לעשות על מנת להימנע זה להגיש בקשה לכריתת העץ לפקיד היערות באזור מגוריכם, ממלאים את הטפסים הדרושים ומפרטים מה הסיבה לכריתת העץ ולאחר שמקבלים אישור ניתן לכרות את העץ.

 

כריתת עצים

האם מקבלים קנס על כריתת עץ בשטח הפרטי?

התשבה היא כן. גם אם העץ הוא שלכם, בשטח הפרטי שלכם, עדיין אסור לכם לכרות את העץ מבלי לקבל אישור על כך. לכן, גם אם מדובר בכריתת עץ בשטח הפרטי שלכם, עליכם לקבל אישור על כך. מתי לא תצטרכו אישור? כאשר תבצעו גיזום לעץ (לא מסיבי), וכאשר העץ לא יענה על הפרמטרים של עץ בוגר.

מתי לא תקבלו קנס על כריתת עץ?

למעשה, במידה וכרתתם את העץ ללא סיבה וללא אישור תקבלו תמיד קנס על כריתת עץ. אלו הסיבות לכריתת עצים שיאושרו על ידי פקיד היערות:

  • בנייה - עומדים לבנות בשטח? מגישים בקשה לפקיד היערות ומצרפים את המסמכים הרלוונטים על כך שעומדת להתבצע בנייה בשטח הזה ולאחר מכן תקבלו אישור לכריתת העץ.
     
  • סכנה - העץ מהווה סכנה לסביבה? הגישו בקשה לפקיד היערות בעיר מגוריכם ותקבלו אישור לכריתת העץ.
     
  • מחלות בעצים - העץ חולה? עצים חולים גם כן יכולים להוות סכנה לסביבה מפני קריסה של העץ ומפני נפילה של ענפים. במקרים כאלה, אישור לכריתת העץ יתקבל רק במידה ואין שום דרך אחרת לטפל בעץ החולה.