צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

עץ אלון חולה

עץ אלון חולה מצריך טיפול מקצועי שיוכל, אולי, לסייע לו להבריא ולהתאושש. כיצד ניתן לסייע לעץ אלון חולה? מי יכול לסייע לעץ אלון חולה? המאמר הבא עוסק בשתי שאלות אלה ומספק מידע נוסף, שיסייע לכם לפתור את הבעיה של עץ האלון החולה, הנמצא בחצר ביתכם. בנוסף, גיזום בישראל יספק לכם סדר גודל של מחירי הטיפול בעץ אלון חולה.

מחיר טיפול בעץ אלון חולה

נתחיל בהיבט המחיר המעסיק את רובינו לפני כל היבט אחר. מחיר טיפול בעץ אלון חולה נע בין 150 ל- 200 ₪. מחיר זה כולל טיפול בעץ החולה עם משחות ריפוי מיוחדות, בתוספת חומרי הדברה ייחודיים, הדואגים לחסל כל מזיק שנמצא בעץ וגורם למחלתו.בחלק מהמקרים, יידרש גם גיזום של חלקים חולים בעץ, פעולה שתסייע לעץ האלון להחלים. פעולת הגיזום, בדרך כלל, תעלה סכום נוסף.

 

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אלון חולה

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אלון חולה: 175 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

כיצד תדעו שעץ האלון שלכם חולה?

ישנם סימנים שעץ אלון חולה, מדובר בסימנים הנראים בקלות יחסית כאשר מתבוננים בעץ:

 • עלים צהובים שאבדו את צורתם – סממן מובהק למחלתו של עץ האלון הנו, עלים צהובים מעוותים שאינם נראים כפי שהיו נראים קודם לכן.
   
 •  הופעת שרף – כמות גדולה במיוחד של שרף תופיע על גזע העץ.
   
 • סדקים בגזע העץ – בגזע עץ האלון יופיעו סדקים מרובים, המעידים על מצבו הרעוע של העץ.
   
 • מקבצי עלים יבשים – עץ חולה, כמעט מכל סוג, ידגים עלים יבשים הנראים חולים ולא יפים למראה.
   

עץ אלון חולה

מחלות עץ האלון

עץ האלון מאופיין בשני סוגים עיקריים של מחלות, הנחשבות למחלות זיהומיות של העץ. מחלות אלה גורמות, על פי רוב, לריקבון מלא של העץ אם לא מטפלים בהן בזמן. זן המחלות המוכרות, תוקף את נימיו הירוקים של העץ, הוא גורם לגידולים על ענפיו של העץ, לכיבים ונמקים.


מחלות אלה מובילות לאחת משתי תוצאות: התייבשות כללית של העץ או, ריקבון מלא ומוות של העץ. חשוב לציין, מדובר במחלות מדבקות שאם אינן מטופלות בזמן, עשויות לקפוץ לעצי אלון נוספים, הנמצאים בסביבתו של עץ האלון החולה. עץ אלון חולה, ימצא את מותו לאחר חודשים ספורים בלבד, במידה ולא זוהה כחולה וטופל בהתאם.

שיקום עץ אלון חולה

מה עושים עם עץ אלון חולה? כיצד מבריאים ומשקמים אותו? ובכן, שיקום עץ אלון חולה חייב להתחיל מיד בהופעת תסמיני המחלה, לזמן משמעות קריטית. שיקום העץ כולל טיפול בריסוס של תכשירי גופרית וקוטלי פטריות מערכתיים. במידה והמחלה לא זוהתה באופן מידי, מומלץ לבצע גיזום של רקמות ועלים נגועים ולהחליף את רובד האדמה העליון, הקרוב ביותר לגזע.


לאחר ביצוע פעולות אלה, יש לבצע פעולות נוספות כגון: טיפול בויטרוס, טופז ופאונדזול מדוללים, המסייעים בהשמדה מלאה של מזיקים ופטריות. הריסוס היעיל ביותר צריך להתבצע בתקופת האביב אולם, אל תמתינו חודשים לתקופה זו.
 

עץ אלון

מהי המחלה השכיחה ביותר בעץ אלון?

מחלת הטחב האבקתי היא אחת המחלות השכיחות בעץ האלון הנה, מחלת הטחב האבקתי. מדובר במחלה פטרייתית הפוגעת קשה בעץ. סימני המחלה הם: עלים המתכסים בציפוי בצבע לבן, הנראה מעט כמו קמח או אבק בית. מחלה זו נגרמת על ידי פטריה בשם פרונוספורזיס הגורמת לזיהום קשה בעץ. טחב אבקתי גורם לעץ להתייבש, לעלים לנשור והליך הפוטוסינתזה החשוב נפגע בצורה קריטית. לכן, חשוב לזהות ולטפל מיד.

כיצד ניתן למנוע מחלה של עץ אלון?

על מנת למנוע מחלות של עץ אלון, יש לבצע טיפול שוטף באמצעי מניעה שונים הכוללים גם גיזום קבוע של העץ, מריחה או ריסוס של חומרים המגנים על עץ האלון מפני מזיקים שונים ובמידה וקיימים בעץ סדקים או פצעים, חשוב למרוח אותם בלכה ייעודית. פעולות מניעה נוספות חשובות הנן, הריסה קבועה של עלים נושרים והסרה מוחלטת של עלווה וענפים פגומים.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

בצעו השוואת מחירים בין גוזמי עצים

טיפול בעץ אלון חולה אינו בהכרח מצריך גיזום אולם, במקרים רבים יידרש גיזום והדבר מייקר את הטיפול בעץ. אי לכך, חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים במחירון גיזום העצים באתר, בטרם בוחרים גוזם עצים מקצועי לטיפול בעץ אלון חולה.


אנו ממליצים לכם להשאיר פרטים כאן בפורטל גיזום בישראל ולקבל, תוך זמן קצר, מספר הצעות מחיר מגוזמים מומלצים. השוו מחירים ובצעו דרך הפורטל הזמנת עבודה. חשוב מאוד לבחור בגוזם עצים מנוסה, המכיר היטב את מחלות עץ האלון.