צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

עץ אבוקדו חולה

בפורטל גיזום בישראל תוכל לקבל שירות מהיר ויעיל ע"י איש מקצוע מוסמך תוך זמן קצר ובמחיר משתלם. מתחת נציג את הסימנים המעידים על עץ אבוקדו חולה, מי הם המזיקים הנפוצים שלו, כיצד ע"י בעל מקצוע ניתן להסיר את הנגעים והחולי מהעץ וגם איך תוכלו בהליך פשוט ומהיר להשיג גוזם לצורך טיפול בעץ אבוקדו חולה.

מהם הסימנים לעץ אבוקדו חולה?

הסימנים הנפוצים המעידים על עץ אבוקדו חולה הם כתמים כהים בשורשים, שוני בצורת העלים המתבטא בכתמים צהובים, תפרחת מוזרה באזורי העלים ואף עיכוב של צמיחת הפירות או לחילופין - התפתחות לקוייה שלהם. מתחת תוכלו לקרוא על המזיקים שמובילים למצב זה להתרחש.

 

טיפול בעץ אבוקדו חולה

מי הם המזיקים שעצי אבוקדו סובלים מהם?

ישנו מספר בלתי מבוטל של חרקים ופטריות הגורמים לתוצר של עץ אבוקדו חולה בגינתכם:

 • אקרית האבוקדו - אקרית האבוקדו מזוהה בצבע צהוב - ירוק ובגודל של חצי מ"מ. כשהנקבה מגיעה לבשלות ויכולה להטיל ביצים - צבעה משתנה לצבע ירוק כהה. היא מטילה את הביצים לעורך העלים, באיזור העורקים בד"כ ואז תוכלו להבחין בשכבת רשת לבנה שמכסה את העלים.
   
 • פטריית הפיטופטורה - פטרייה זו משתלטת על עצי אבוקדו וגורמת להם להרקיב וכתוצאה מכך - להתפתח בצורה כושלת. בנוסף, פטריית הפיטופטורה עוברת בקלות לעצים הסמוכים, כך שאם בסביבת עץ האבוקדו שלכם יש עצים אחרים שטרם נדבקו - נמליץ להזמין במהירות מדביר. צורת ההתבטאות של הפטרייה בעץ היא ע"י כתמים כהים בשורשים של האבוקדו.
   
 • נמלים - אין צורך לתאר סוג זה של מזיק אך כן נציין שבמקרה של עצי אבוקדו, מדובר על נמלים ממין זכרי בעלי כנפיים. זה נכון נמלים נחשבות כמרחיקות מזיקים רבים אך במקרה של עצי אבוקדו, הן דווקא מונעות מכם לחסל בדרכים שונות את יתר המזיקים שעל העץ. נמלים גורמות לנזק בעיקר בעצי אבוקדו צעירים, בהם הן נוטות לגונן על טל דבש שמזיקים שונים מייצרים על עץ האבוקדו, מה שמושך מזיקים אחרים לעץ.
   
 • עש קליפת הדר - מזיק בצבעי ירוק חום. הנקבה של העש מטילה בד"כ סדר גודל של 150 ביצים למחזור בצדי פרחי האבוקדו. הצאצאים שבוקעים מהביצים ניזונים לרוב מטל הדבש שכמו שכבר הזכרנו, מגיע ממזיקים אחרים ונשמר בהדיקות ע"י הנמלים. לעתים צאצאי עש קליפת הדר אף ניזונים מתכולת פרי האבוקדו ובכך גורמים לריקבון של הפירות ולהרס לחקלאים רבים.

מהם שלבי הטיפול בעץ אבוקדו חולה?

טיפול בעץ אבוקדו חולה יתבטא בצורה הבאה:

 1. פתיחת חור בעץ - פתיחת חור גדול לאורך עץ האבוקדו. השלב יכלול גם גיזום וניקוי של ענפים ועלים שאינם חיוניים.
   
 2. יישום משחה - מריחה של משחה מטפלת באזור החור שהגנן חרץ. הדבר נועד כדי להוביל לריח דומיננטי שמטרתו להרחיק את המזיקים לאורך כל העץ.
   
 3. איטום החור - כעת הגנן יאטום את החור שמרח במשחה עם חימר. אל דאגה, מדובר בחומר שידידותי עבור עצי אבוקדו. הדבר ימנע ממזיקים לחדור לשכבות העץ הטריות שזה עתה נחשפו בעץ ואף למנוע ממזיקים להימלט מהעץ לאחר המשחה המדבירה (בכך בעצם הם מתים).

מחיר טיפול בעץ אבוקדו חולה

מחיר טיפול בעץ אבוקדו חולה נע בין 150 - 200 ש"ח וזה כולל טיפול במשחות וחומרי הדברה בהתאם לסוג המזיק. בעבור גיזום של עץ האבוקדו שגובהו בין 4 - 7 מטרים, יתווסף תשלום של 650 - 1,100 ש"ח נוספים.

 

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אבוקדו חולה

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אבוקדו חולה: 175 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

השיגו גנן לטיפול בעץ האבוקדו שלכם

במידה וזיהיתם סימני ריקבון או לחילופין, הצטברות מעופפים וכתמים מוזרים על העלים, זו העת להזמין גוזם עצים שיבצע גיזום בעץ האבוקדו שלכם, ידאג לטפל בפורמולות ריפוי והדברה מתאימות נגד מזיקים ובקיצור - יציל את העץ שלכם. הגעה של גוזם עצים לבדיקת העץ שלכם, תסייע לו להבין אם אכן מדובר בעץ אבוקדו חולה או לחילופין - עץ אבוקדו בריא, (מה שימנע ממנו ליישם טיפול שהעץ כלל לא צריך).

 

דרך פורטל גיזום בישראל תוכלו לקבל בחינם עד 3 גוזמי עצים באזור מגוריכם, מה שיאפשר לכם לברר מחירי עבודה עוד בשיחת הטלפון וכך להשיג השירות במחיר הזול ביותר מבלי להתפשר על איכותו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

עלים חומים בעץ אבוקדו

חשוב להבהיר נקודה חשובה, קורה לא פעם שלקוחות של פורטל גיזום בישראל פונים אלינו בנושא גוון חום בעלים של עצי אבוקדו. נמליץ במקרה כזה לא להיכנס לפאניקה וראשית - לבדוק את צמרת העץ. במידה ובצמרת העץ אתם מבחינים בצימוח ירוק ובריא, הסיבה לעלים החומים בתחתית העץ היא כי הם עומדים להתחלף בקרוב בעלים חדשים ואין הדבר מעיד על עץ אבוקדו חולה. 

 

כן נמליץ אחת לחודש לבצע השקייה מכובדת בעץ האבוקדו ע"מ להיפטר ממלחים ורעלים שחודרים אל העץ מהאדמה, דבר שימנע מהעלים שלו להתייבש ביתר קלות.