צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

טיפול בעצים חולים

חוששים שהעץ שלכם חולה? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע על סימנים של עצים חולים, דרכי טיפול בעצים חולים איך ניתן לטפל בו ועוד! בנוסף, תוכלו לקבל במאמר זה את כל המידע לגבי המחירים של טיפול בעצים חולים ותוכלו לקבל מפורטל גיזום בישראל כמה הצעות מחיר לטיפול בעצים חולים מכמה גננים שונים!

מתחילים מההתחלה - אז מה זה עץ חולה?

כמו בני אדם, גם עצים יכולים לחלות וגם כן כמו בני אדם, לצערנו זה לא ניתן לריפוי. עץ חולה יכול להיות מסוכן מאוד עבור הסובבים שלו וזאת מכיוון וכאשר העץ חולה הוא לא יכול לחזק את שורשיו מה שמגדיל את הסכנה שהעץ יקרוס ביום מן הימים. כאשר אתם מתחילים לזהות עץ חולה (ראו סימני זיהוי בפסקה הבאה) עליכם לקרוא לבעל מקצוע על מנת שיתחיל לבצע טיפול לעצים חולים במידה וזה ניתן לריפוי.

 

טיפול בעצים חולים

איך ניתן לזהות עץ חולה?

נתחיל ונאמר שישנם מקרים בהם לא ניתן לזהות עצים חולים אלא רק בעל מקצוע ידע לזהות האם העץ חולה. בנוסף, יש לציין שלכל עץ יש את סימני הזיהוי שלו. במקרים בהם ניתן לזהות האם העץ חולה תוכלו להבחין בכל מיני מזיקים על העץ, סימנים מוזרים על העץ וכדומה.

מחירון טיפול בעצים חולים

לפניכם מחירון המציג את המחיר של טיפול בעצים חולים וגיזום העצים:

מחירון טיפול בעצים חולים

מחיר טיפול בעצים חולים

מחיר בעבור טיפול בעצים חולים באמצעות משחות וחומרי הדברה שונים.


150 - 200 ש"ח
מחיר גיזום עץ עד 4 מטר

מחיר בעבור גיזום עץ בגובה של עד 4 מטרים.


300 - 550 ש"ח
מחיר גיזום עץ בגובה 4-7 מטר

מחיר בעבור גיזום עץ בינוני.


650 - 1,100 ש"ח
מחיר גיזום עץ בגובה 7-15 מטרים

מחיר בעבור גיזום עץ גבוה.


1,200 - 2,400 ש"ח

הדפס מחירון

דרכי טיפול בעצים חולים

טיפול בעצים חולים זו עבודה מאתגרת שדורשת ידע וניסיון. עבודה בצורה לא נכונה יכולה להחמיר את מצבו של העץ. אלו הדברים שבעל המקצוע יעשה על מנת לטפל בעץ החולה:

 • אבחון ראשוני - קודם כל יתחיל בעל המקצוע לבדוק את כל החלקים החשודים כחולים בעץ.
   
 • גיזום החלקים שנדבקו - לאחר שבעל המקצוע ביצע בדיקה מעמיקה ומקיפה לעץ. הוא יתחיל בעבודתו ויגזום את כל החלקים הנגועים בעץ.
   
 • משחה - לאחר שגזם את החלקים הנגועים בעץ, בעל המקצוע ימרח משחה על כל החלקים על מנת למנוע את חזרתם של המזיקים. יש לציין שבמידה ואינו יעשה זאת, מצבו של העץ יכול להחמיר מכיוון ולאחר גיזום העץ יותר חשוף ופגיע.
   
 • ריסוס בהתאם למזיק - בעל המקצוע בסוף יבצע ריסוס שמותאם גם לסוג העץ וגם לסוג המזיק שנמצא על העץ.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

לא מחכים בכל הקשור לטיפול בעצים חולים

במידה וגיליתם זה עתה שהעץ שלכם חולה, יש להתחיל כמה שיותר מהר בטיפול העץ החולה. במידה ולא תתחילו ישנו סיכוי לא קטן שהעץ יגיע למצב של ריקבון מהר מאוד. ריקבון בסופו של יום יביא להיחלשות של השורשים ולכריסת העץ או לחילופין, ימשוך אליו ולכל הגינה שלכם מזיקים לא רצויים.

 

בתוך כמה זמן כדאי לטפל בעץ חולה מרגע הזיהוי:
2 ימים
3 ימים משך זמן יום אחד

>>>אולי יעניין אתכם גם כריתת עצים

סימני זיהוי בעצים חולים לפי סוגי עצים

לפניכם סימני הזיהוי בעצים חולים לפי סוג העץ:

 • אבוקדו - כאשר עץ אבוקדו חולה ניתן לזהות בעיקר בכך שהשורשים שלו הופכים להיות עם סימנים כהים עליהם. מחלה זו נקראת - ''פיטופטורה''. דרך נוספת לזהות היא לפי כתמים צהובים על העלים - מחלה זו נגרמת בעקבות חרק שמוצץ את עלי האבוקדו. מחלה זו נקראת ''אקרית האבוקדו''. את אקרית האבוקדו ניתן להדביר או לגזום ענפים פגועים, בנושא לשורשים, ניתן לבצע כרסום לשורשי העץ אשר נפגעו.

  מנגו - ניתן לזהות עץ מנגו חולה בכך שהעלים שלו יהיו בצבע חום במקום ירוק כהה. בנוסף העלים של העץ יתייבשו ותוכלו לראות על העץ נמלים, טרמיטים וכדומה.
   
 • זית - הדרך שבה ניתן לזהות עץ זית חולה היא באמצעות עלים צהובים ומעוותים, סימני כרסום על העץ, סימני כרסום על הזיתים עצמם וכדומה.
   
 • פיקוס - כאשר העץ פיקוס יהיה חולה, יהיה ניתן לזהות בכך שהעלים שלו יהיו מחוררים ומעוותים. לרוב זה יקרה באמצעות כנימות אש שאוכלות את העלים וגורמות לכך שהעלים יצהיבו, יחלשו וינשרו.
   
 • דקל - תוכלו לזהות עץ דקל חולה לפי הסימנים הבאים: קודקוד של צמרת העץ שמוט, הצהבה של עלים וכדומה. מחלה זו נגרמת בגלל חדקונית הדקל. כחלק מטיפול בעץ, בעל המקצוע יבצע גיזום לעץ דקל בחלקים הנגועים.
   
 • לימון - הסימנים של עץ לימון חולה יהיו: התעוותות של עלים, התייבשות של עלים, סדקים בגזע, שרף וכדומה. על מנת להתחיל בטיפול של העץ, בעל המקצוע יבצע תחילת גיזום לעץ לימון בחלקים הנגועים.
   
 • תאנה - עץ תאנה חולה מתבטא בעיקר בחורים בגזע. מחלה עץ תאנה תיגרם בעקבות יקרונית התאנה.

 

סוג העץ איך תזהו? שם המזיק / מחלה
אבוקדו שורשים עם סימנים כהים, כתמים צהובים על העלים. פיטפורה, אקרית האבוקדו.
מנגו עלים בצבע חום במקום ירוק כהה, עלים מיובשים, מזיקים. נמלים, כנימות טרמיטים.
זית עלים צהובים, עלים מעוותים, סימני כירסום על העץ, סימני כרסום על הזיתים. עש היסמין, סט הנמר, זבוב הזית.
פיקוס עלים מחוררים, עלים צהובים, עלים מעוותים. כנימת עש הפיקוס.
דקל קודקוד צמרת העץ שמוט, עלים צהובים. יקרונית הדקל.
לימון שרף, עלים צהובים ומעוותים, סדקים בגזע. אקרית החלודה, עש המנהרות.
תאנה חורים בגזע. יקרונית התאנה.

 

בגיזום עצים בישראל תוכלו לטפל בעצים חולים לפי סוג העץ:

 

מה ניתן לעשות על מנת למנוע מהעץ לחלות?

ישנם כמה דברים שניתן לעשות על מנת למנוע מהעץ לחלות שוב בעתיד, הנה הדרכים שניתן לבצע על מנת למנוע מהעץ לחלות שוב.

 • רשת על העץ - דרך זו הינה יעילה בעיקר עבור עצי פרי. ניתן לעטוף את העץ באמצעות רשת ובכך תוכלו למנוע את הגעת המזיקים אל העץ. יש לציין שמדובר ברשת בצפיפות מאוד גבוהה אך עדיין ניתן להשקות דרכה.
   
 • מלכודת - דרך נוספת שמאוד יעילה היא הצבת מלכודת עם חומרי הדברה שמושכת אליה בעיקר זבובי פירות ומזיקים. היא עובדת בכך שכשהמזיק נכנס אל תוך המיכל הוא מת. 

 

טיפול בעץ חולה

צריכים טיפול בעצים חולים? השוו וחסכו!

בפורטל גיזום בישראל משווים וחוסכים! דרך הפורטל תוכלו לקבל עד 3 הצעות מחיר לטיפול בעצים חולים במהירות ובקלות מכמה בעלי מקצוע שונים! כל שעליכם לעשות על מנת לקבל את הצעות המחיר זה להשאיר פרטים או להתקשר אל המוקד שלנו ותוכלו לקבל את הצעות המחיר עוד באותו היום!