צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום עץ תות

כאן תוכלו לקרוא על סוגי עצי התות הנפוצים בישראל, על הליך גיזום עץ התות, מהי עלות גיזום עץ תות ואיך בהליך קצר ופשוט תוכלו לחסוך בכסף רב.

מחיר גיזום עץ תות

העלות עבור גיזום עץ תות נעה בין 1,200 - 2,400 ש"ח. המחיר נקבע לפי גובהו של עץ התות ועשוי להשתנות בהתאם לנגישות אל העץ והסתייעות בכלי עבודה נוספים כגון כמו מנוף - רכיב שמייקר את עלות העבודה באופן משמעותי.

 

מחיר גיזום עץ תות בממוצע

מחיר גיזום עץ תות בממוצע: 1800 ₪

טווח מחיר גבוה 2400 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

השוו בין גוזמי עצי תות

גיזום עץ תות היא פעולה מורכבת יחסית המצריכה טיפול של גוזם עצים מוסמך ומקצועי וכדאי שלתדעו שבאמצעות הליך קצר של השארת פרטים בפורטל גיזום בישראל תוכלו לקבל עד 3 גוזמי עצים מומלצים כך שתוכלו להשוות ביניהם ובכך לשמר את עץ התות שלכם ולחסוך בכסף רב.

 

עץ תות

איך מתבצע גיזום עץ תות?

חשוב שתדעו כי גיזום עץ תות כמו גם גיזום עצי פרי אחרים מצריך טיפול ע"י גוזם עצים מקצועי בעל הסמכה. ללא הסמכה חל איסור לבצע פעולת גיזום בעץ. סדר פעולות גיזום עץ תות יהיו:

 1. סריקת השטח - לפני שגוזם עצים מוסמך יתחיל בפעולת גיזום עץ תות עליו לסרוק את השטח ע"מ למנוע נזק לאדם ולסביבה. פעולה זו מתייחסת לגיזום עצים בגובה אך לא רק. לאחר שבעל המקצוע וידא כי שטח עץ התות "נקי" מגורמים שונים ניתן להתחיל בהליך הגיזום.
   
 2. איתור ענפים - גיזם עץ התות יתחיל באיתור ענפים שיש לגזום בין אם מדובר בגיזום ענף לצורך פינוי מקום לצמיחה מחודשת של ענפים אחרים במקומו, בין אם מדובר בגיזום ענפים על מנת לשמור על אסתטיקה וגם גיזום ענפים המהווים סכנת כריסה על אנשים ורכוש.
   
 3.  גיזום הענפים - גוזם העצים יבצע גיזום של הענפים שנבחרו ולאחר מכן ימרח על האיזורים הטריים חומר המגן מפני מזיקים לחדור לעץ. חשוב לדעת שגיזום עץ תות הופך אותו אוטומטית לרגיש ופגיע בפני מזיקים ולכן חשוב לוודא שהגוזם אכן מבצע מריחה של המשפחה באיזורים בהם גזם ע"מ למונע נזק עתידי לעץ.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

מתי יש לבצע גיזום עץ תות?

גיזום עץ תות משתנה בהתאם לסוגו אך יש צורך לגזום אותו לעתים יחסית קרובות של פעם בשנה עקב צמיחתו המהירה. ניתן לחלק את פעולת גיזום עץ התות לשני סוגים עיקריים:

 • גיזום עץ תות בוגר - כאשר מדובר בעץ תות בוגר אשר מעל שנה יש לבצע בו גיזום בסוף חודשי דצמבר ותחילת ינואר על מנת לאפשר צמיחה מחודשת וגם על מנת למנוע מענפיו לקרוס אך במידה וצמיחתו מאוזנת בחודשים אלו אין חובה לבצע פעולת גיזום חוזרת אלא להאריך לפעם בשנתיים.
   
 • גיזום עץ תות צעיר - כאשר מדובר בגיזום עץ תות צעיר שגילו פחות משנה יש לחזור על פעולת הגיזום מדי שנה עד שיהפוך ליציב וחזק ויוכל לעבוד בעומס הפירות הצומחים בענפיו.

סוגי עצי תות בישראל 

נציין כאן את זני עצי התות הנפוצים במדינת ישראל:

 • תות שחור - תות זה נראה כאשכול ענבים קטן בגווני שחור אדמדם והעץ עצמו מתנשא לגובה של עד 10 מטרים. טעמו חמוץ מתקתק.
   
 • תות לבן - תות בגווני דומה בצורתו לתות השחור אך כאן מדובר בתות בגווני לבן ירקרק וטעמו מתוק.
   
 • תות פקיסטני - תות זה בעל צורה מאורכת וייחודית רק לו ומתאפיין בגווניי שחור סגלגל או ירקרק. נהוג להיקרא בשם נוסף - תות אפגני.

מה צריך לוודא לפני גיזום עץ תות?

לפני שתיסגרו על מועד גיזום עץ התות ע"י גוזם עצים מוסמך יש לברר להיכן אתם אמורים לשלח את שאריות הגזם לאחר פעולת הגיזום וזאת על מנת לשמור על הסביבה שלכם נקייה וגם למנוע פציעות אפשריות שלכם ושל הסביבה שלכם בידי שאריות הגזם הכוללות ברוב המקרים קוצים ושבבים חדים של ענפיי התות.