צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום עץ תאנה

בפורטל גיזום בישראל תקבלו את כל המידע בנושא גיזום עץ תאנה - כמה עולה לבצע זאת ע"י גוזם, כיצד זה מתבצע, באיזו עונה מומלץ לבצע את עבודת הגיזום וגם איך בהליך פשוט תוכלו לאתר גוזם באזורכם ולחסוך בזמן ובכסף.

מחיר גיזום עץ תאנה

מחיר גיזום עץ תאנה נע לרוב בין 300 - 800 ש"ח. הסיבה לפער המחירים נובע בהתאם לגובה וכמות הענפים שיש על העץ. עצי תאנה אינם נחשבים לגבוהים מאוד אך קיימות פעמים בהן הגישה אל העץ סבוכה בענפים וקיימים מקרים בהם יש גם צורך בגיזום במנוף כדי לאפשר לגוזם גישה נוחה אל כל קצוות העץ.

מחיר ממוצע לגיזום עץ תאנה

מחיר ממוצע לגיזום עץ תאנה: 550 ₪

טווח מחיר גבוה 800 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך מתבצע גיזום נכון של עץ תאנה?

בין אם בחרתם לגזום עץ תאנה בעצמכם ובין אם הזמנתם גוזם שיעשה זאת, חשוב לנו לציין שקיימים מספר היבטים שמובילים לגיזום עץ תאנה בצורה נכונה, עליהם נסביר מתחת:

 • גיזום ענפים קטנים - חשוב לבצע גיזום של ענפים קטנים ע"מ למנוע מהם לגזול משאבי אנרגיה שעל עץ התאנה לייצר. ענפים קטנים בעצי תאנה לרוב לא יצמיחו פירות אך במידה ועולה הספק, ניתן לגזום רק מחצים מהענף.
   
 • גיזום ענפים גדולים - פה יש צורך בגיזום של ענפים גדולים ע"מ להוריד ממשקל העץ וכדי להקל עליו. חשוב לציין שאין לגזום את הענפים המאסיביים מפני שעליהם מתבססים הפירות העתידיים. גיזום של ענפים גדולים מובילה לצמיחה תקינה של העץ ובצורה כזו שתאפשר גישה נוחה על הפירות.
   
 • גיזום ענפים שבמגע עם הקרקע - לעתים במסגרת גיזום עץ תאנה ייתכנו גם ענפים המקורבים אל הקרקע ויהיה על הגוזם או עליכם לגזום גם אותם על מנת למנוע ממחלות ומזיקים שעל פני הקרקע להגיע אל העץ ביתר קלות.
   
עקרונות גיזום עץ תאנה מדוע זה נחוץ?
גיזום ענפים קטנים לחסוך באנרגיה של העץ
גיזום ענפים גדולים למנוע עומס משקל ולאפשר גישה טובה לפירות
גיזום ענפים במגע עם הקרקע למנוע מחלות ומזיקים המגיעים מהאדמה

מתי יש לבצע גיזום של עץ תאנה?

צוות פורטל גיזום בישראל ממליץ לבצע גיזום עץ תאנה בתקופת החורף, הסיבה לכך היא כי בחורף עצי תאנה אינם מחדשים את צמיחתם. עונת הצמיחה של עץ התאנה היא בתקופת האביב בה הוא פורח ומייצר פירות. מומלץ שהגיזום יתבצע בחורף ע"מ לאפשר לעץ לצמוח בצורה מיטבית ובריאה לקראת עונת האביב.


גיזום עץ תאנה

איך לאתר גוזם לגיזום עץ תאנה?

יש כמה פרמטרים שחשוב שתבדקו ע"מ להבטיח שפעולת הגיזום תתבצע ע"י בצורה מיטבית ע"י בעל מקצוע:

 • ותק וניסיון - בכל הקשור בגיזום עצים פרי ובפרט על תאנה, חשוב שתוודאו מול הגוזם שקיבלתם מפורטל גיזום בישראל שהוא מחזיק בידע והניסיון הדרוש לשם כך. זכרו שפעולת הגיזום היא המשפיעה העיקרית על איכות הצמיחה והפירות שיצמחו מהעץ ועל כן אסור שיפשל. תוכלו לבדוק את הגוזם דרך שאילת שאלות ושמעו כיצד הוא עונה לכם - דבר שעשוי להעיד גם כן על הידע שצבר.
   
 • חוות דעת - לאחר שתקבלו מפורטל גיזום בישראל 3 גוזמי עצים באזורכם - תוכלו לבצע חיפוש מהיר באינטרנט ולאתר חוות דעת של לקוחות קודמים שנעזרו בהם. פעולה זו תסייע לכם להבין את טיב ואיכות העבודה שסיפקו גוזמי העצים ועל כן - את רמת המקצועיות שלהם בנושא הגיזום.
   
 • גיזום עצים בגובה - במידה ויש לכם עץ תאנה גבוה יחסית או כזה שהגישה אליו מוגבלת וסבוכה, קחו בחשבון שיהיה על הגוזם להשתמש בסנפלינג או במנוף לצורך הגיזום ועל כן, יהיה עליכם לוודא מולו אם הוא מחזיק ברישיון המסמיל אותו לעבוד בגובה ונוסף לכך, גם לוודא שהוא מחזיק בביטוח המכסה אותו בעת פגיעה חלילה.
   
 • פינוי גזם - בררו עוד בטלפון מול גוזם העצים אם הוא כולל במחיר גיזום של עץ תאנה גם פינוי של שאריות העץ למרכז פינוי מורשה, זה עשוי לחסוך לכם בהובלה של שאריות אלו בעצמכם.
   
 • השוואת מחירים - פורטל גיזום בישראל מאפשר לכם להשאיר פרטים בטופס מתחת ולקבל בחינם וללא התחייבות - עד 3 גוזמים מוסמכים באזורכם, ביניהם תוכלו לבצע השוואת מחירים עוד בטלפון וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם ועבור עץ התאנה שלכם.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

כיצד למנוע בעיות צמיחה בעצי תאנה?

בנוסף להיבט של גיזום עץ תאנה, חשוב להבהיר שעצי תאנה אינם זקוקים לכמויות גדולות של מים ולעתים גם בבגרותם אינם זקוקים למים כלל. צוות פורטל גיזום בישראל ממליץ שלא להגזים בהשקייה מרובה של עצי תאנה כי זה עשוי להוביל לצמיחה לקויה של פירות - הכוונה שפרי התאנה יצמח בגודל קטן יותר מבעבר והשקייה מרובה עשויה להוביל לריקבון של השורשים והענפים החיוניים של העץ.