צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום עץ שזיף

כמה עולה גיזום עץ שזיף? מה חשוב לדעת על הפעולה ובאיזה ציוד נשתמש? גלו מתי גוזמים עצי שזיפים והזמינו שירות מקצועי דרך פורטל 'גיזום בישראל'.

מה חשוב לדעת על גיזום עץ שזיף?

לפני שגוזמים עץ שזיף, יש להגדיר מה אנו רוצים, האם נרצה צל? האם חשוב לנו להשאיר את הפירות שעל העץ? האם נרצה לקצץ חלק מענפיו הגבוהים מאחר והם פולשים אל הגינה של השכנים או מפריעים לכניסת האור? הגדרת המטרה תעזור לנו לתכנן את תהליך הגיזום בצורה טובה יותר.

 

גיזום עצי שזיפים

באיזה ציוד נשתמש בעת גיזום עצי שזיף?

נהוג להשתמש ברוב הגדול של המקרים במזמרה או מגזמה אך ישנם גם מקרים רבים אשר נצטרך להשתמש במסור חזק וזאת מאחר וענפי העץ עשויים להיות עבים וקשים לחיתוך. כמו כן, נהוג להשתמש גם בסולם על מנת להגיע לענפיו הגבוהים של העץ.  במהלך גיזום עצי שזיף, נהוג לעבוד עם כפפות ולעיתים גם עם משקפי מגן על מנת לשמור על הבטיחות לאורכו של תהליך גיזום העץ.

כמה עולה גיזום עץ שזיף?

במידה והחלטתם להשאיר את עבודת הגיזום לגורם מקצועי, דעו כי המחיר המשוער לעבודה שכזו נע בין 

 

מחיר ממוצע לגיזום עץ שזיף

מחיר ממוצע לגיזום עץ שזיף: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

סיבות עיקריות לגיזום עצי שזיפים

גיזום עץ שזיף מתבצע מכמה סיבות שונות. הנה הסיבות המרכזיות שבגינן נהוג לגזום את העץ:

  • העץ מפריע לשכנים: כפי שציינו גם קודם לכן, כאשר העץ גדול המאוד וענפיו ארוכים, הוא עשוי להפריע לשכנים ולכן נרצה לגזום את ענפיו ולשלוט בגודל והצורה שלו.
     
  • שמירה על בטיחות: לעיתים, כאשר העץ גדל למימדים גדולים מאוד, הוא עשוי להוות מפגע בטיחותי. בחלק מהמקרים הוא מתקרב אל חוטי חשמל ותאורה ובמצבים אחרים הוא פשוט מפריע לעוברים והשבים, למשל כאשר מדובר על עצי שזיף בסמוך לכניסה לבית, אשר פולשים גם אל שטח הרחוב עצמו. אם תרצו למנוע נפילה של שזיפים על העוברים והשבים ברחוב, תצטרכו לגזום ולדלל את העץ.
     
  • שיקול אסתטי: רבים כיום מעוניינים לעצב את העץ בצורה מסוימת (לרוב בצורת גביע) מאחר וככה העץ פשוט נראה הרבה יותר טוב ומשתלב בצורה יפה עם שאר האלמנטים בגינה. עץ גדול ופראי עשוי גם לעשות צל על אזורים בגינה אשר זקוקים לשמש בשביל לצמוח וזהו שיקול נוסף לגיזום עצי שזיפים.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

גיזום עץ שזיפים - מהי העונה המומלצת?

מאחר והעץ מצמיח את הפרי בחודשי הקיץ נרצה לבצע את הגיזום בעונת החורף. הסיבה לכך היא שבמהלך עונת החורף, עצי השזיף מצויים בתרדמת ואנו לא פוגעים בתוצרת שלו. אומנם ישנם מקרים בהם נרצה לבצע גיזום עץ שזיף בקיץ בשל עומס הפירות אשר עשויים להכביד על ענפיו של העץ אך הדבר לא מומלץ וגם עשוי להיות קשה יותר מאחר ויש על העץ עלים ופירות רבים שמפריעים לגיזום מהיר.

גיזום עץ שזיף פיסרדי

גם גיזום עץ שזיף פיסרדי נהוג לבצע לאחר נשירת העלים והדרך הנכונה לעשות את הגיזום היא על ידי הורדה של ענפים חלשים ושמירה על צורה של גביע בשביל לעודד את צמיחת העץ. גודלו של העץ עצמו נע בין 4 ל-12 מטר וגדילתו מהירה יחסית ולכן יהיה צורך להזמין גיזום עצים בגובה, בעיקר כאשר לא בוצע גיזום במשך זמן רב.