צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום עצים נשירים

גיזום לעצים נשירים היא פעולה חיונית לשמירה על בריאות העץ ועל בטיחות הסביבה. גיזום עצים נשירים מסייע להסיר ענפים מתים או חולים, למנוע נזקים לרכוש או לאנשים, ולשמור על צורתו של העץ.

מתי גוזמים עצים נשירים?

גיזום עצים נשירים עצים נשירים נעשה בחורף, בחודשים ינואר ובפברואר. זוהי התקופה הטובה ביותר לבצע גיזום לעץ נשיר, כי בחודשים אלה כאשר העלים נושרים, והעץ נותר ערום העצים נמצאים במצב מנוחה, מה שמקל על הגיזום ומגן עליהם מפני נזק. תקופה זו נקראת תקופת "התרדמת" של העצים והיא לפני תחילת עונת הגדילה של העצים.
 

גיזום עצים נשירים

מהם מחירי גיזום עצים נשירים?

מחיר גיזום העצים הנשירים תלוי במספר גורמים, כמו גיל העץ, כמה זמן הוא בגינתכם, סוג העץ כמובן, והחשוב מכל, מה גובה העץ. קיבצנו כאן טווח מחירים סביר לפי גבהים, כמובן ישנם קריטריונים נוספים, שאותם ידע לזהות גוזם מקצועי, הנה המחירים:

 

מחירון גיזום עצים נשירים

גיזום עץ נשיר עד 4 מטר

300 - 550 ש"ח
גיזום עץ נשיר עד 7 מטר

650 - 1,100 ש"ח
גיזום עץ נשיר עד 15 מטר

1,200 - 2,400 ש"ח

הדפס מחירון

מדוע חשוב להקפיד על גיזום מקצועי

גיזום עצים נשירים בצורה נכונה מסייע לשמור על צורת העץ, לשפר את הזרימה של אוויר ושל אור השמש, מונע היווצרות של מחלות ומזיקים, ומעודד צמיחה חדשה של ענפים ושל עלים. כמו כן, חשוב לציין שגיזום שאינו מקצועי, אלא גיזום פרוע הכולל הורדה של חלק נכבד מנוף העץ, נחשבת על פי חוק כמו כריתה, ומהווה עבירה פלילית, מכיוון שעצים לא יכולים להשתקם מגיזום כזה.  בפורטל גיזום בישראל, הפורטל המוביל בישראל לגיזום וכריתת עצים, תוכלו לאתר ולמצוא גוזמים מקצועיים קרוב לביתכם, להשוות מחירים, ולקבל את התמורה הטובה ביותר.
 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

סוגי עצים נשירים בישראל

עצים ירוקי עד, הם עצים שעליהם אינם נושרים בפעם אחת, ורב הזמן העץ נראה ירוק. לעומתם עצים נשירים, הינם עצים אשר בעונה מסויימת, חורף או קיץ, משירים את עליהם. העצים הנשירים נחלקים לעצים נשירים ועצים המכונים נשיר מותנה. הכוונה היא לעצים שהינם נשירים בתלות במזג האוויר.
 

ברוב המקרים עצים נשירים בישראל, הינם עצים ירוקי עד בארץ המוצא שלהם, החמה יותר, וכאשר עצים אלה מגיעים למזג האוויר הישראלי, גם אם לנו הוא נראה חם, באופן יחסי החורף כאן, קר לעצים אלה והם משירים את עליהם כדי לחסוך אנרגיה.  עצים נשירים בגינה הביתית יכולים להיות עצי פרי, כמו עץ תפוח או אפרסק, או עצי נוי בעלי פריחה מרהיבה כמו לגרסטרמיה הודית, המתאימה לגינה קטנה יותר או צאלון שמתאים לגינות גדולות. 
 

גיזום עצים נשירים בישראל

טיפול בעצים נשירים בישראל

הטיפול בעצים נשירים, שונה מאשר עצים ירוקי עד, בגלל התכונות השונות של העצים. עצים נשירים, כשמם כן הם, בחלק מהשנה, יהיו ללא עלים, מה שמשפיע גם על הנראות וגם על סוג הטיפול. טיפול נעשה על ידי גוזם מקצועי, שיודע לבצע גיזום בעצים נשירים, לכל אורך תקופת חייהם, מעצים צעירים בני מספר שנים ועד לעצים ותיקים שיכולים להיות גם בני עשרות שנים. 

לסיכום

בעמוד זה ראינו כי טיפול בעצים הוא חשוב לשמירה על בריאות העצים, על בטיחות הסביבה ועל היופי של הנוף. על ידי ביצוע גיזום עצים נשירים וירוקי עד בגינתכם באופן מקצועי, תוכלו לעזור לשמור על בריאותם וליהנות מהם לאורך שנים רבות.

אל תתפתו לחשוב שאתם יכולים לגזום לבד, גיזום עצים באופן לא מקצועי, מסכן את העץ וחושף אותו למחלות ומזיקים. קחו מקצוענים לגיזום העצים הנשירים בגינתכם, בקשו מהגוזם שמגיע אליכם תעודת מקצוע, השוו מחירים, והזמינו איש מקצוע לעבודת הגיזום, בתמורה תקבלו גינה מטופחת הנשמרת בריאה ויפה לאורך זמן.