צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום דקלים

כל מה שתצטרכו לדעת על גיזום דקלים החל מהסכנות שלו, מתי תצטרכו לגזום עץ דקל, מה המחיר וכמובן איך למצוא גוזם דקלים מומחה.

גיזום דקלים - מתי צריך?

גיזום דקלים צריך להיעשות כל חצי שנה במידה ואתם מגדלים אותו למטרת נוי כל שנתיים. אם אתם רואים שהעלים הקטנים מתחילים ליפול אבל הענפים נשארים ירוקים זה סימן לגזום את הדקל שלכם כי כנראה שהוא בסכנה:

 1. לשמור עליו בריא: אחת הסכנות הנפוצות של עצי דקל בארץ היא חיפושית שנקראית חדקונית הדקל. היא נכנסת ללב העץ ומטילה שם ביצים. ברגע שנכנסה חדקונית הדקל לעץ כבר לא תוכלו להציל אותו. אז מה כן עושים? גוזמים את הענפים לפני שהחיפושית מגיעה לשם. תדעו שזה הזמן לגזום ולהציל את הדקל שלכם ברגע שהענפים ירוקים ואיתנים אבל ה"עלים" (הענפים הקטנים) מתחילים ליפול. אחרי גיזום הדקל תצטרכו לרסס כדי למנוע מהחדקונית להגיע.
   
 2. למטרת נוי: נניח שהכל טוב ואין שום סכנה לדקל שלכם. אתם צריכים אותו למטרת נוי בחצר שלכם שיתן מראה טבעי ים תיכוני. במקרים כאלה מומלץ גיזום לעץ הדקל פעם בחצי שנה באביב ובסתיו.
   
 3. למטרת צל: אם המטרה שלכם היא להשיג צל של עץ תמר באור הירח היינו ממליצים לגזום אותו פעם בשנתיים כדי לוודא שישאר לכם צל אבל עדיין יישאר אסתטי.
 • שימו לב: אחרי שאתם מבצעים גיזום עץ דקל לשים חומר הדברה שימנע מחדקונית הדקל להימשך לדקל שלכם.
   
 • לפעמים גיזום דקלים לא יספיק ותצטרכו לעשות כריתת עץ דקל.
   

גיזום עץ דקל

מה המחיר של גיזום דקלים?

מחיר גיזום דקלים משתנה בהתאם לגובה של הדקל ובהתאם לכמות העבודה שיצטרך גוזם העצים לעשות.

מחירון גיזום דקלים

גיזום עץ דקל קטן

עד לגובה של 4 מטר.


300 - 550 ש"ח
גיזום עץ דקל בגודל בינוני

גובה של 4 - 7 מטר, המחיר יכול להשתנות עם העבודה מסובכת יותר.


650 - 1,100 ש"ח
מחיר גיזום עץ דקל גדול

לרוב ידרוש מנוף, תוכלו לקרוא עוד על גיזום עצים בגובה.


1,200 - 2,400 ש"ח

הדפס מחירון

מה כולל ניקוי דקלים?

 


 ניקוי דקלים נועד למטרה של עיצוב אסתטי של עץ הדקל. הוא כולל ניקיון והסרה של הענפים היבשים של העץ כמו גם הסרה של אשכולות של פירות בשלים וגיזום שברי ענפים. מעבר לאלה ניקוי דקלים כולל פינוי גזם.
 

 

איך לגזום עץ דקל?

בואו נתחיל בלהגיד מה שאמור להיות מובן מאליו - בלי הסמכה לא ניתן לבצע גיזום עץ דקל. רק גוזם מוסמך יכול לגזום עצים, במיוחד כשמדובר בעבודה בגובה. מה שיעשה גוזם העצים הוא קודם כל גיזום וניקוי של הגזעים, לאחר מכן הוא ינקה את הפירות שהפרי הניב (במידה והניב כמובן), אז הוא יגזום ענפים יבשים וכמובן בסוף ישים חומר הדבר כדי למנוע מחדקונית הדקל מלהופיע.

אילו סוגי של דקלים קיימים בארץ?

יש מספר גדול של סוגי דקלים בארץ. הנה רשימה של הנפוצים מביניהם:

 • דקל וושינגטונה: כמו רבים מאיתנו, דקל הוושינגטונה לא מהארץ במקור אלא נגלה לפה ממחוזות רחוקים (מקסיקו לאלה מביניכם שמתעניינים) והמשיך להתערבב בארץ באמצעות ציפורים עד שכבר לא ניתן לזהות את העדה שלו. אם אתם רוצים את הדקל שלכם למטרת נוי שימו לב שלסוג הזה יש פירות מאוד מתוקים שמושכים עטלפים, ציפורים ועכברים. גיזום של הדקל הזה לפני תנובת הפירות אמור לעשות את העבודה אז אין צורך לדאוג.
   
 • דקל תמר: אלו עצי הדקל הגבוהים שאתם רואים והם מגיעים אפילו ל - 20 מטרים. גיזום שלהם יעלה יותר בגלל הגובה שלהם.
   
 • דקל אריקה: דקל אריקה יותר נמוך בממוצע מסוגי הדקלים האחרים ולרוב לא יעבור את הגובה של 5 מטרים.
   
 • דקל קוקוס: אם אתם לא 100% בטוחים לפי השם אז דקל הקוקוס כן מניב פירות. את פרי הקוקוס. שימו לב שהדקל הזה יכול להתנשא לגובה של עשרות מטרים ויכול להוות סכנת נפילה של קוקוס על האנשים בסביבה.
   

עץ דקל

השוואת מחירים בין גוזמי דקלים

כמו ששמתם לב קודם המחירים של גיזום עצי דקל הוא לא קבוע והוא נע בטווח מסויים. זה כי לא כל גוזם עצים יתן לכם את אותו המחיר. זה אומר שתוכלו לערוך השוואת מחירים שתחסוך לכם בעלויות. איך אנחנו עוזרים לכם? אתם רק צריכים להתקשר אלינו או למלא פרטים בטופס המצורף ואנחנו נשלח לכם שמות של 3 גוזמים עצים בעיר שלכם. אתם רק צריכים לדבר איתם, לקבל הצעות מחיר ולחסוך בעלויות גיזום דקלים מבלי להתפשר על איכות הגיזום בכלל.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

גיזום עץ דקל בגובה - מה האפשרויות?

כאשר רוצים לבצע גיזום עצי דקל גבוהים, ישנם כמה פתרונות שניתן להיעזר בהם:

 • גיזום עץ דקל בסנפלינג: בארץ פחות נראה עצי דקל אשר מגיעים לגבהים של עשרות מטרים, אבל עדיין, קיימת אפשרות לביצוע גיזום עץ דקל עם טיפוס בסנפלינג על גבי הדקל. אפשרות פשוט בטוחה, פשוט נפוצה - אבל קיימת במקרים בהם אין גישה למנוף.
   
 • גיזום באמצעות סולם: גם זו אפשרות לא נפוצה, אבל במקרים בהם מדובר על כמה מטרים בודדים, זה או עם סולם ומסור או באמצעות מסור עם ידית מאורכת, שמגיעה ל-2 מטרים קדימה לערך וניתן לגזום באמצעותה עצי דקל גבוהים, אבל לא מאוד.
   
 • גיזום עצי דקל עם מנוף: האפשרות הנפוצה ביותר כאשר רוצים לעשות גיזום לעצי דקל בגובה היא באמצעות מנוף סל, שם נמצא גוזם העצים והוא מבצע גיזום לדקל בגובה בקלות יתרה.
   

גיזום עץ דקל בגובה

גיזום דקלים בעיר שלכם

עם גיזום בישראל תוכלו להזמין גיזום דקלים בכל רחבי הארץ. הנה כמה מהערים הנפוצות: