צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום גפן

גידול גפן פרטי אינו כל כך יוצא דופן וכל מגדל יודע, גם הגפן זקוק לגיזום מעת לעת. גיזום בישראל, מביא בפניכם מידע חיוני אודות מתי מומלץ לבצע גיזום של גפן, האם ניתן לבצע גיזום עצמאי או שצריך גיזום מקצועי, מהם מחירי גיזום גפנים וביצוע של השוואת מחירים, בין אנשי מקצוע שונים. 

מתי גוזמים גפן?

אז מתי גוזמים גפן? ובכן, מסתבר שאין מדובר בתשובה פשוטה כל כך ולכן, נעמיק ונפרט. ראשית, עליכם להחליט מה יותר חשוב לכם, הצורה של צמיחת הגפן, כמות הצל שהוא מספק, רמת תנובת הענבים, או יכולת הטיפוס שלו.

 

 • רמת ההצללה – במידה והדבר החשוב לכם הוא רמת הצל שמספק הגפן, מומלץ לבצע ממש גיזום מינימלי. יש לבצע גיזום ענפי גפן קטנים, במטרה לעצב את הגפן בצורה שאתם אוהבים בעין. בנוסף, מומלץ לקטוף פירות באביב, על מנת שלא ילכלכו את החצר ויגרמו לבזבוז אנרגטי של הגפן. 
   
 • תנובת הפרי – במידה ומה שהכי חשוב לכם הוא שהגפן יניב פרי, עליכם לבצע גיזום יסודי. יש לציין, הגפן בנוי מגזע קטן ודק בהשוואה לעצים, מכמה ענפים היוצאים מאותו גזע והם אלה המעצבים את מבנהו של הגפן. לגפן ענפים חומים הנקראים זמורות, הם אלה המייצרים את תנובת הפרי הבא. זמורה בוגרת לא מסוגלת להניב ענבים איכותיים ולכן, מומלץ להשאיר על הגפן, בין ארבע לשמונה זמורות איכותיות ויפות ולבצע גיזום של שאר הזמורות. יש לבחור בזמורות בריאות, הצומחות בכיוון הנכון, בהתאם לעיצוב שאנו אוהבים.

 

גיזום עץ גפן

מחיר גיזום גפן

מחיר גיזום גפן משתנה בהתאם למספר פרמטרים. מחיר גיזום יכול להיות מתומחר בצורה יומית או שעתית, הדבר תלוי במצב הצמח וכמות הגיזום הנדרשת לביצוע. מחיר גיזום שעתי נע בין 200 ל- 500 ₪. על פי רוב, הגיזום יתבצע על ידי מספר אנשים. מחיר גיזום יומי, נע בין 1,400 ל- 3,000 ₪.

 

מחיר לגיזום גפן (לשעת עבודה)

מחיר לגיזום גפן (לשעת עבודה): 350 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

 

יש לקחת בחשבון הוצאות נוספות כגון, פינוי הפסולת לאחר ביצוע הגיזום. שוב נציין, גיזום גפן היא פעולה עדינה ביותר ולכן, חשוב מאוד שפעולה זו תתבצע בידיים מקצועיות.  פורטל גיזום בישראל, יסייע לכם בבחירת איש המקצוע המתאים ביותר לעבודה הנדרשת אצלכם, תוך התאמת המחיר הטוב ביותר לביצוע העבודה. השוו מחירים, קראו חוות דעת וקבלו החלטה טובה, מושכלת ומדויקת.
 

קראו גם על:

איך גוזמים גפן?

גפנים אינם צמחים פשוטים לטיפול וגם התשובה לשאלה, איך גוזמים גפן, מורכבת יחסית וכוללת מספר סעיפים חשובים מאוד. על מנת שניתן יהיה לבצע גיזום גפנים, חשוב לבצע תהליך עבודה מאורגן ומתוכנן. אנשי מקצוע בתחום, פועלים על בסיס שלבי העבודה הבאים:

 • שלב התכנון – יש לבצע תכנון מוקפד מראש, של תהליך העבודה. חשוב לתכנן את אופן הגיזום, לקחת בחשבון את רמת הצפיפות של המקום, לוודא מהו סוג החיתוך המדויק לצמח ולהבין את מצב הגפן טרם הגיזום. בסופו של תהליך, מטרת הגיזום הנה, יצירת גפן בריא ויפה לעין.
   
 • שלב הביצוע – מדובר בהליך די ארוך, המחייב עבודה עדינה עם הגפן. איש המקצוע יזהה את הענפים שזקוקים לגיזום ויבצע גיזום בצורה מדויקת, תוך הקפדה לא לפגוע בגפן עצמו. חיתוך הגפן צריך להתבצע בצורה מדויקת ולהתאים לכמות הגפנים.
   
 • ביצוע ניקיון – חשוב ביותר שאיש המקצוע ישאיר אחריו שטח נקי, יותר נקי ממה שמצא אותו לפני ביצוע הגיזום. מכיוון שהגפן קל, איש המקצוע חייב לאתר את שאריות הגפן שנפלו על האדמה, לאסוף אותם למקום אחד ולפנותם.
   

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

מדוע חשוב לבצע גיזום של גפן?

הגפן מייצר שינוי נעים באופי החיים שלנו. במידה ולא זכרנו או הזנחנו את גיזום הגפן, הוא עלול לצמוח בצורה מבולגנת, כשהוא פורש את הענפים שלו לכל עבר. אי לכך, גיזום הגפן בזמן, חשוב ביותר כדי שהגפן יעניק לנו תחושה טובה של אסתטיקה במקום שלנו והוא ימנע את צמיחת ענפי הגפן לתוך המרחבים של שכנינו, בצורה לא נעימה. הדבר נכון לא רק לגפן אלא לגיזום או עיצוב עצים מכל סוג בגינה.

 

חשיבות מרכזית בגיזום הגפן היא, שיפור תנאי הצמיחה שלו. הגפן נוטה להסתבך בענפים שלו, מדובר בתופעה מאוד שכיחה, המייצרת מראה פחות יפה ומעודדת את הגעתם של מזיקים שונים אל הגפן. גיזום מדויק של הגפן מעודד את המשך הגדילה שלו בצורה מיטיבה. במהלך הגיזום, מאתרים אזורים מתים ומסירים אותם, דבר זה מאפשר צמיחה טובה ותנובת פרי משופרת.