צריכים גיזום עצים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

גיזום עצים

כל מה שתצטרכו לדעת לגבי גיזום עצים החל ממחירון שיראה לכם מחירים שונים לפי גובה ושימוש במנוף. תוכלו לראות גם מתי בדרך כלל גוזמים עצים, למי יש אישור לגיזום עצים ולערוך השוואת מחירים כדי לחסוך בעלויות עבודות הגיזום.

השוואת מחירים לגיזום עצים מקצועי

כל פעם שמדובר על הוצאה גדולה כמו גיזום עצים מומלץ לערוך השוואת מחירים. חיסכון של כמה מאות או אפילו עשרות שקלים לעץ בהחלט מצטבר ושווה את כמה הדקות שתשקיעו בשביל לערוך השוואת מחירים בין גוזמי עצים.

 

התקשרו לפורטל גיזום בישראל וקבלו עד 3 גוזמי עצים בעיר שלכם שמתמחים בסוג העץ שלכם ויתנו לכם שירות של גיזום עצים מקצועי. אתם רק צריכים לדבר איתם (או לבקש שידברו איתכם), לקבל הצעות מחיר, לערוך השוואת מחירים לגיזום עצים ולחסוך!

 

גיזום של עץ

כמה עולה לגזום עץ?

מחיר גיזום עץ נמוך של עד 4 מטר נע בין 300 - 550 ש"ח ומחיר גיזום עץ בינוני של עד 7 מטר נע בין 600 - 1,100 ש"ח. העלות עבור גיזום עץ גבוה של עד 15 מטר נעה בין 1,200 - 2,400 ש"ח.

מחירון גיזום עצים מקצועי

מוזמנים לראות מחירים של גיזום עצים, הוספנו לגם מחירים של גיזום עצים בגבהים משתנים לפי סוגי עצים שונים, אז קדימה - גלו מהו מחיר גיזום עץ.

מחירון גיזום עצים

מחיר גיזום עץ בגובה של עד 4 מטרים

מחיר גיזום עץ קטן.


300 - 550 ש"ח
מחיר גיזום עץ בגובה 4 - 7 מטר

מחיר גיזום עץ בינוני.


650 - 1,100 ש"ח
מחיר גיזום עץ בגובה 7 - 15 מטרים

מחיר גיזום עץ גבוה.


1,200 - 2,400 ש"ח
תוספת של שימוש במנוף סל לגיזום

עד לגובה של 15 מטר.


500 - 600 ש"ח
תוספת תשלום על פינוי גזם עם משאית

פינוי פסולת לאתר פסולת מורשה.


700 - 900 ש"ח
מחיר גיזום עץ זית בינוני

גיוזם של עץ זית כולל מריחת משחה נגד מזיקים.


650 - 1,100 ש"ח
כמה עולה לגזום שיחים?

המחיר הוא לגיזום של שיח בודד בהזמנה של לפחות 3 שיחים.


100 - 150 ש"ח
מחיר גיזום עץ דקל גבוה

גיזום של עץ דקל על מנת לשמור עליו מחדקונית הדקל.


1,200 - 2,400 ש"ח
מחיר גיזום עץ פרי הדר קטן

גיזום של עץ תפוז, אשכולית, לימון ועוד.


300 - 550 ש"ח
מה הוא מחיר גיזום עץ מנגו קטן?

גיזום עץ מנגו צעיר עם מסור.


300 - 550 ש"ח
כמה עולה גיזום עץ תפוח בינוני?

מחיר גיזום עץ תפוח בגובה 4-7 מטר.


650 - 1,100 ש"ח
מחיר גיזום עץ אבוקדו קטן

מחיר גיזום עץ אבוקדו עד גובה 4 מטר.


300 - 500 ש"ח
מחיר גיזום עץ אנונה גבוה

מחיר גיזום של עץ אנונה בגובה 7-15 מטר.


1,200 - 2,400 ש"ח
כמה עולה לגזום עץ תות גבוה?

מחיר עבור גיזום עץ תות גבוה.


1,200 - 2,400 ש"ח
עלות גיזום עץ משמש קטן

מחיר גיזום עץ משמש עד גובה 4 מטר.


300 - 550 ש"ח

הדפס מחירון

 

מה משפיע על מחיר גיזום עצים?

מחיר גיזום עצים משתנה בהתאם למספר גורמים:

 • גובה העץ: בטח שמתם לב לזה במחירון, אבל הגורם המרכזי שמשפיע על מחיר גיזום עצים הוא גובה העץ. ישנן 3 מדרגות: 0 - 4 מטרים, 4 - 7 מטרים, 7 - 15 מטרים.
   
 • שיטת הגיזום: יש שתי שיטות עיקריות של גיזום עצים גבוהים: גיזום עם מנוף ובטיפוס. גיזום באמצעות מנוף יהיה יותר יקר בגלל השימוש במנוף הסל.
   
 • נגישות ותנאים: נגישות לעץ גם יכול להשפיע על המחיר כי היא מקשה על גוזם העצים לבצע את העבודה שלו כראוי. יש הרבה עצים מסביב לעץ שצריך לגזום? מה לגבי מזג אוויר? שימו לב לקבל הצעת מחיר מסודרת שתסביר את כל הגורמים שעליהם אתם משלמים.

 

גיזום עצים

איך מוצאים גוזם עצים מומלץ?

בשביל למצוא גוזם עצים מומלץ חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

 • ביטוח: כשאתם בוחרים גוזם עצים ודאו שיש לו ביטוח. מדובר בעבודה בגובה שהיא מאוד מסוכנת ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם במצב שאתם צריכים להתמודד עם נזק של אדם שנפל מעץ גבוה.
   
 • הסמכה: בשביל לגזום עץ צריך לקבל 2 הסמכות: "גוזם מומחה" ממשרד החקלאות. יש 3 סוגים (1,2,3) לפי גובה העץ שהוא רשאי לגזום. ההסמכה השנייה היא "אישור עבודה בגובה" שזו תעודה ממשרד התמ"ת.
   
 • המלצות: בדקו המלצות על גוזם העצים שאתם חושבים לקחת. תראו מה אומרים לקוחות קודמים עליו ועל איכות העבודה שלו. חיפוש קצר בגוגל וברשתות החברתיות יעשה את העבודה.
   
 • ימי פינוי גזם: ודאו אם גוזם העצים מתכנן לבוא לפי יום פינוי הגזם לפי הרשות המקומית שלכם. לרוב גוזמי העצים יעשו את העבודה שלהם סמוך ליום פינוי הגזם אצלם. אם אתם גרים בתל אביב דעו שאין ימים כאלו וצריך לסכם גיזום עץ עם העירייה.
   
 • מחיר: כמו שראיתם מחיר גיזום עצים מקצועי משתנה והוא נמצא בטווח יחסית גדול. מחירון גיזום עצים למעלה נועד לעזור לכם לוודא שגוזם העצים לא לוקח לכם מחירים מוגזמים וכדי שתדעו לגשת לגוזמי עצים אחרים במקרה הזה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995124

מתי צריך לגזום את העץ?

מועד גיזום עצים תלוי במטרה שאתם מנסים להשיג. במידה והמטרה העיקרית שלשמה גוזמים עצים היא בריאות העץ וגדילה נכונה שלו, לפעמים גיזום ענפים מונע התפשטות של מזיקים שיכולים להרוס את העץ. סוג של לקטוע את היד כדי להציל את החולה - ואם לא מצליחים עוברים לכריתת עצים. לפעמים גם נגזום את העץ כשחלק מהענפים חוסמים את הגזע ומונעים כניסה של אור מה שפוגע בגדילה בריאה של העץ.

 

פעמים נוספות שבהם נגזום עצים הם במקרים שנרצה שהם יראו יותר יפים, או שיש ענפים שיכולים להוות סכנה של נפילה. לגבי מתי בשנה גוזמים וכל כמה זמן זה משתנה בין עץ לעץ, אבל כן נוכל להגיד שגיזום עצים לרוב מומלץ לפני האביב כדי שהעץ יכול לצמוח כראוי ופעם בשנה או בחצי שנה. שוב, בדקו לפי סוג עץ.

דוגמאות למקרים שצריך לגזום את העץ

 • ענפים יבשים
 • סיכון לחוטי חשמל
 • ענפים חולים
 • גיזום לצורך נוי
 • לוודא כניסה של אור
 • מקומות קינון מפריעים
   

דחיפות גיזום כאשר קיימת סכנת חשמל:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

איך מתבצע גיזום עצים?

גיזום עצים יכול להתבצע ב-3 שיטות שונות:

 • גיזום עצים באמעצות מנוף: שימוש במנוף סל לגיזום עצים נפוץ לעצים מאוד גבוהים במקרים שגוזם העצים מעדיף לא לעשות את הגיזום באמצעות טיפוס. שיטה זו מאוד נפוצה אך מוסיפה גם במחיר ולא תמיד אפשרית.
   
 • גיזום עצים בטיפוס: היא השיטה הכי מדוייקת. גוזם העצים מגיע הכי קרוב לגזע שהוא רוצה לגזום וזה מבטיח שהוא יגזום את העץ במקום הכי מדוייק. אם זאת לא כל גוזמי העצים ירצו לטפס על עצים גבוהים.
   
 • גיזום עצים עם סולם: בשיטה הזו מבצעים את העבודה עם סולם במידה והעץ נמוך מ- 10 מטר גובה. לרוב מנוף תהיה האופציה העדיפה אבל אם אין נגישות למנוף אז סולם זו האפשרות הנבחרת.
   
 • מריחת משחה: באיזו שיטה שיבחר חשוב לוודא שלאחר הגיזום גוזם העצים מורח משחה על החלק הגזום. זו משחה שמונעת מהגעה של מזיקים וחרקים שיכולים לפגוע בעץ ולגרום לו לחלות.

 

שיטת גיזום העץ דיוק בגיזום (1-10) מוסיף למחיר? מגבלה
גיזום עצים בטיפוס 10 לא מסוכן לגוזם העצים
גיזום עצים על סולם 8 לא עץ עד גובה 10 מטר
גיזום עצים באמצעות מנוף 7 כן לא תמיד מתאפשר

כמה זמן לוקח לגזום עץ?

גיזום עצים צעירים יכול לקחת לערך כ-שעה אחת של עבודה כולל ניקוי ופינוי הגזם. גיזום של עץ בוגר עם מנוף או סולם יכול להגיע ל-3 שעות עבודה כולל פינוי כלל הגזם, מריחת משחה בסיום ועוד. לכן, זמן הממוצע לעבודת גיזום עצים בגינה הוא כ-2 שעות עבודה. נסייג ונאמר, כי כאשר ישנם כמה עצים הזמן אינו "מוכפל", אלא מתארך ב-25% לערך.
 

זמן ממוצע לגיזום עצים:
שעתיים
3 שעות משך זמן שעה אחת

עבודות גיזום לכל סוג עץ

ניתן לחלק עצים ל- 3 סוגים עיקריים: עצים ירוקי עד, עצים נשירים ועצים נשירים מותנים. עצים ירוקי עד הם תמיד ירוקים (מכאן השם) והמומלץ לגזום אותם בשיא תקופת הלבלוב.

 

לעומת יש את העצים הנשירים שבסתיו ובחורף רואים את העלים שלהם בכל הרחובות. זה מפני שזה זמן המנוחה שלהם וזה גם הזמן הטוב ביותר לגזום אותם. מעבר לכך יש את העצים הנשירים מותנים שגיזום שלהם בחורף יכול לגרום להם נזק, לכן מומלץ לגזום אותם רק כשהטמפרטורה בחוץ מתחילה לעלות, ניתן כמובן תמיד להזמין עבודות גיזום לעצים - בכל תקופת השנה והמידע הוא רק כהמלצה.

 

סוג עצים מתי לגזום? דוגמאות לעצים בסוג הזה
גיזום עצים ירוקי עד שיא הלבלוב אקליפטוס, זית, עצי הדר
גיזום עצים נשירים חורף תפוח, שזיף, שקד
גיזום עצים נשירים מותנים סוף חורף צאלון, שקמה, אלה

 

עם גיזום בישראל תוכלו למצוא גוזמי עצים לצורך גיזום כל סוג עץ. לפניכם הנפוצים ביותר:
 

מה אומר החוק לגבי גיזום עצים?

בוא נתחיל מזה שרק גוזם מוסמך יכול לגזום עצים. אם נרד יותר לשורש העניין, ישנן סוגים שונים של גוזמי עצמים (1,2,3) שההסמכה שלהם היא שונה לפי הגובה של העץ שעליו מותר להם לעבוד. מה לגבי חובת גיזום עצים? מי שהעץ נמצא נטוע בשטח שלו הוא האחראי. אם הוא נמצא בשטח של השכן אבל מפריע לכם - רק הוא אחראי על הגיזום. אם זה בשטח של העירייה - רק העירייה רשאית לגזום. תוכלו להרחיב על זה בחוק גיזום עצים.

שאלות נפוצות על גיזום עצים

אתם שואלים והמומחים של גיזום בישראל עונים:

האם ניתן לגזום בשנת שמיטה?

גיזום בשנת שמיטה הוא אסור אלא אם כן הוא למען רווחת העץ.


מה המחיר של גיזום עצים?

המחיר של גיזום עצים תלוי בגובה שלו, האם צריך שימוש במנוף ודברים נוספים כמו שפירטנו במחירון.